CAŁY ARTYKUŁ I SESJA W BeActive

W kioskach pojawił się już nowy numer BeActive, a ja obiecałam, że wtedy opublikuję cały artykuł o mojej przemianie. Lubię dotrzymywać słowa ! Tym bardziej w takiej sprawie. Chciałabym, żeby każdy mógł go przeczytać, a wiem, że nie każdy mógł lub chciał kupić gazetę (tym bardziej, że chyba wszędzie była tylko dostępna z płytą).

Bez zbędnego rozpisywania się. Wrzucam cały artykuł i zdjęcia, które pojawiły się razem z nim. Dajcie tylko znać czy widzicie go właśnie po raz pierwszy, czy mięliście okazję kupić gazetę. Od siebie dodam tylko jedno – to nie jest łatwy temat, ale miałam okazję opowiedzieć o tym, jak było i jak jest na prawdę, bez żadnej ściemy !

Nieustanne ograniczanie jedzenia i coraz więcej aktywności – taki był kiedyś mój cel. W efekcie byłam coraz bardziej osłabiona, włosy wypadały mi garściami, a paznokcie łamały się na potęgę. Z czasem, ze strony otoczenia zaczęły się też pojawiać przykre docinki dotyczące mojego wyglądu. Początkowo bagatelizowałam je i uważałam, że inni mi po prostu zazdroszczą, aż w końcu zrozumiałam, że nie tędy droga.

Kiedyś myślałam, że im szczuplejsza sylwetka, tym atrakcyjniejsza…

Polubiłam jedzenie

Swoją metamorfozę rozpoczęłam od nauki. Czytałam książki, czasopisma, oglądałam programy dietetyczne. Przede wszystkim – zaczęłam jeść więcej. To był mój pierwszy i jednocześnie najtrudniejszy krok ku zdrowiu. Nadal zwracałam uwagę na to, co ląduje na moim talerzu, ale podchodziłam do tego w zdrowy, racjonalny sposób. Po kilku miesiącach walki z własnymi myślami, jedzenie zaczęło sprawiać mi prawdziwą przyjemność i nie bałam się, że przytyję od garstki warzyw – o czym wcześniej byłam przekonana ! Z dnia na dzień widziałam, jak poprawia się moje samopoczucie i wygląd. Z wielką przyjemnością spotykałam się z przyjaciółmi, jadłam z rodziną obiad i wychodziłam na pizzę. Doskonale wiedziałam, że aktywność jest bardzo ważna, nawet wtedy, gdy chce się przytyć. Dlatego ćwiczyłam kilka razy w tygodniu, korzystając z lżejszych programów treningowych dostępnych w sieci.

Zdrowa pasja

Moim celem nie było schudnąć, a przytyć. Ale w zdrowy sposób ! Teraz doskonale wiem, że cyferka na wadze nie ma żadnego znaczenia. Odbicie w lustrze i moje samopoczucie są o wiele ważniejsze. Nie myślałam, że kiedykolwiek to powiem, ale cieszę się, że przez to przeszłam. Zrozumiałam, jak ogromną rolę w życiu odgrywa zdrowe odżywianie i jak ważna jest zdrowa „relacja” z jedzeniem. Dzięki temu zrodziła się we mnie prawdziwa miłość do dietetyki oraz pasja do sportu. Kończę studia dietetyczne, prowadzę bloga, którego nieustannie rozwijam i profil na Instagramie (@majlaa_), związane z tematyką zdrowego stylu życia. Pokochałam treningi na siłowni (4-5 razy w tygodniu) – nie wyobrażam sobie już teraz bez nich życia, spontaniczna aktywność towarzyszy mi też na co dzień. Zrobiłam kurs trenerski, dzięki któremu poszerzyłam swoją wiedzę z zakresu różnych rodzajów treningu i mogę swobodnie korzystać z całego sprzętu. Sama decyduję, jakie ćwiczenia będę wykonywać danego dnia – staram się komponować plan treningowy w taki sposób, aby zaangażować całe ciało. Ponadto, poprzez moją aktywność w sieci mogę wspierać inne dziewczyny, które piszą do mnie z prośbą o radę i pomagać im. Tak na prawdę, motywowanie i inspirowanie moich obserwatorów oraz śledzenie tego, jak zmienia się ich życie, sprawia mi największą przyjemność !

Chcę nadal iść w tym kierunku. Pogłębiam swoją wiedzę, rozwijać się i realizować projekty dotyczące żywienia i fitnessu. Pokochałam zdrowy, aktywny styl życia i tym chcę zarażać inne osoby. Wszystkim dziewczynom zmagającym się z takim problemem, jaki ja miałam, powtarzam zawsze to samo: początki będą bardzo trudne i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ale najważniejsze i tak są chęci.

About The Author: Roksana

Studentka dietetyki, z zamiłowaniem do blogowania, fotografii i mody. Uwielbia podróże. Kiedyś poleci do NY i przebiegnie wzdłuż rzeki Hudson - jedno z wielu marzeń. Wszystko co robi, robi na 200%, wkładając w to całe serducho. Mam nadzieję, że to zauważycie :)

Comments

five × four =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight − seven =