PODEJMIJ WYZWANIE I ZMIEŃ SWOJE NAWYKI

Podejmij WYZWANIE i wyrób w sobie zdrowe nawyki !

Wpadł mi niedawno do głowy pomysł miesięcznego wyzwania, który zaproponowałam na naszej grupie na Facebooku (Majlaa team) i został BARDZO pozytywnie odebrany ! Wzięłam się ostro do pracy i wszystko jest w toku. A właściwie, wszystko jest już praktycznie gotowe… Poinformowałam już o tym na Facebooku, ale wiem, że są osoby, które zaglądają tylko na bloga, więc przygotowałam też oddzielny post. Ruszamy już jutro !!

Zaraz ktoś mi napisze, że przecież Święta, kto będzie wtedy myślał o diecie… Spokojnie, jednego dnia zrobimy sobie małą przerwę od wszystkiego. Nie mam zamiaru katować Was dietami i innymi ograniczeniami w tym czasie. Poza tym, to nie będzie typowe wyzwanie w stylu „30 dni zdrowej diety” – a właśnie takie pojawiają się w sieci najczęściej. Chcę, żebyś przez ten miesiąc popracowała nad swoimi ZDROWYMI NAWYKAMI i tym, co u Ciebie kuleje.

Masz problem ze słodyczami ? Wyeliminuj je z diety na miesiąc.

Chcesz regularnie trenować ? Ustal sobie ilość treningów i skup się właśnie na tym.

Chcesz wprowadzić inne nawyki – picie większej ilości wody, jedzenie warzyw, regularne posiłki – będziesz pracowała nad nimi.

Każdy z Nas ma inne potrzeby i inne elementy do wypracowania, dlatego nie będę niczego narzucała z góry ! Sama zdecyduj, czego potrzebujesz. Po swojej pracy widzę, że najlepiej wszystko wychodzi, jeśli masz nad sobą „bata”. Zresztą, ja sama lubię sobie narzucić jakieś wyzwanie i skrupulatnie się go trzymać, a po zakończeniu nagrodzić swoją ciężką pracę jakimś miłym drobiazgiem. Dlatego, codziennie będę wrzucała na Facebooka jakieś zdjęcie, pod którym będziesz pisała, jak Ci poszło. Jak idzie wypracowywanie nawyków, jak Twoja dieta i czy robiłaś trening.

Poniżej znajdziesz gotowe tabele do notowania swoich postępów. Możesz je wydrukować i powiesić na lodówce, a każdego kolejnego dnia odznaczać swoje postępy.

Te raporty będą ważne, zaraz się dowiesz dlaczego !

Po pierwsze, to będzie świetna motywacja dla samej Ciebie, żeby nie „zawalić”. Po drugie, takim komentarzem zmotywujesz drugą osobę. Ja również biorę z Wami udział i będę pracowała nad swoimi słabościami… Zdradzę, co wykazały ostatnie wyniki badań i nad tym będę teraz pracowała. Jeśli jesteś bardziej Instagramowa, swoje raporty możesz dodawać właśnie tam, pod moim ostatnim zdjęciem. Zapewne, nie będę tam publikowała codziennie nowego posta, ale nie szkodzi – pisz pod ostatnim !

W każdy poniedziałek wprowadzamy nowy nawyk i nowy, dodatkowy element. Jeśli pewnego poniedziałku uznasz, że nie chcesz pracować nad niczym dodatkowym i skupić się na postanowieniu z poprzedniego poniedziałku to tak właśnie zrobisz. Każda z Nas będzie pracowała nad swoimi słabościami. Ja już stworzyłam album zdjęć na Facebooku, do którego będę wrzucała jadłospis na cały dzień, przykładowe treningi i jakieś luźne notatki, do których zawsze będzie można wrócić. Pierwsze jadłospisy pojawią się już jutro.

I ostatnia sprawa, która pewnie zmotywuje Was najbardziej ! Za miesiąc wybiorę dwie najbardziej aktywne osoby, które dostaną ode mnie małą niespodziankę. Jedną osobę z Facebooka i jedną z Instagrama. Warto się starać !!

To co, wchodzisz w to ?! 🙂

About The Author: Roksana

Studentka dietetyki, z zamiłowaniem do blogowania, fotografii i mody. Uwielbia podróże. Kiedyś poleci do NY i przebiegnie wzdłuż rzeki Hudson - jedno z wielu marzeń. Wszystko co robi, robi na 200%, wkładając w to całe serducho. Mam nadzieję, że to zauważycie :)

Comments

twenty − 8 =

  • Reply Matt

    Bardzo fajny pomysł na motywowanie innych do pozytywnych zmian w swoim życiu. O wiele łatwiej jest z kimś dążyć do określonego celu niż samodzielnie, bo wzajemnie można motywować się do pracy. Podziwiam za determinację i życzę wszystkim powodzenia! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + six =