ZDROWY JADŁOSPIS – EDYCJA SPECJALNA NA BOŻE NARODZENIE

Przygotowałam dla Was coś zupełnie innego, niż do tej pory ! Publikowałam już sporo tygodniowych jadłospisów i już mam nawet przygotowany kolejny (2000 kcal, z podstawowych i tanich produktów), który chciałam opublikować w przyszłym tygodniu. Ale pomyślałam, że skoro zbliżają się Święta Bożego Narodzenia to przygotuję coś specjalnego z tej okazji. Tak powstał 3-dniowy jadłospis, który z powodzeniem wykorzystacie w trakcie tych trzech, Świątecznych dni.

Żeby wszystko było jasne, wcale nie chcę Was przekonywać, że w Święta trzeba trzymać się swoich planów dietetycznych. Wręcz przeciwnie – zabraniam Wam to robić ! Święta są od tego, żeby odpocząć, nacieszyć się rodziną i przy okazji zjeść smakołyki, których nie mamy na co dzień. Jednak, są osoby, które muszą (ze względów zdrowotnych) lub powinny przestrzegać konkretnych zasad. Ten plan dedykuję właśnie takim osobom oraz wszystkim pozostałym do zainspirowania się i przygotowania jakiegoś smacznego dania z tego jadłospisy dla całej rodziny.

Jeśli ktoś z Was zdecyduje się już na wprowadzenie tego planu w życie to poniżej napisałam kilka zasad, którymi warto się kierować:

  • Nie musisz przestrzegać posiłków dokładnie tak, jak to rozpisałam. Jeśli na obiad zaplanowałam ciasto, a ty masz je ochotę zjeść na drugie śniadanie to tak zrób. Możesz dowolnie zamieniać posiłki i produkty w ciągu dnia.
  • Każda potrawa to porcja na 1 osobę. Wiadomo, że nikt nie będzie gotował tylko dla siebie, dlatego w jadłospisie podana jest też gramówka konkretnego DANIA. Możecie przygotować np. całą miskę sałatki jarzynowej, a dla siebie wziąć ok. 450g, czyli jakieś 4 większe łyżki.
  • Nie przejmujcie się tak bardzo ilością poszczególnych produktów i potraw. Nawet, jeśli macie potrzebę / ochotę trzymać się planu to trochę luzu nie zaszkodzi.
  • W diecie zobaczycie tylko 3 dni – Wigilia (niedziela) oraz pierwszy i drugi dzień Świąt
  • Zobaczycie w planie takie potrawy, jak pierogi, krokiety, barszczyk, sernik, piernik i wino… Jak widzicie, na pewno nie będzie tam kurczaka z ryżem i zielonego koktajlu !

POBIERZ DIETĘ

A ja już teraz zachęcam do zapisywania się na współpracę od nowego roku. Wprowadziłam ograniczoną liczbę miejsc na miesięczną współpracę z konsultacjami. Dla każdego chcę mieć czas, dlatego nie mogę przyjmować nieskończoną liczbę osób. Nie chcę nikogo zaniedbywać ! Szczegóły dotyczące możliwości współpracy znajdziecie tutaj.

About The Author: Roksana

Studentka dietetyki, z zamiłowaniem do blogowania, fotografii i mody. Uwielbia podróże. Kiedyś poleci do NY i przebiegnie wzdłuż rzeki Hudson - jedno z wielu marzeń. Wszystko co robi, robi na 200%, wkładając w to całe serducho. Mam nadzieję, że to zauważycie :)

Comments

five × 2 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × five =