JAK WYGLĄDAJĄ MOJE DIETY

Dzisiejszy post jest bardziej informacyjny, ale myślę, że przyda się i teraz i w późniejszym czasie. Dostaję od Was mnóstwo pytań o to, jakie diety rozpisuję, jak one wyglądają czy podejmuję się pracy z osobami chorymi, nastolatkami, itp. Nie ukrywam, że nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie maile. Zawsze na pierwszym miejscu są wiadomości od moich podopiecznych, dopiero później odpowiadam na wszystkie pozostałe. W tym poście zbiorę wszystkie Wasze pytania i mam nadzieję, że tutaj znajdziecie odpowiedź. Jeżeli nie to komentarze są do Waszej dyspozycji, na nie zawsze odpowiadam ! 🙂

Jak wygląda współpraca z tobą ?

Współpraca to dla mnie przede wszystkim kontakt. Po otrzymaniu wypełnionego formularza wraz ze zdjęciami i wynikami badań ułożę dla Ciebie dietę. Po otrzymaniu jej możesz zacząć działać, a w razie jakichkolwiek wątpliwości jestem do Twojej dyspozycji. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się nie odpowiedzieć na jakąś wiadomość – myślę, że dziewczyny, z którymi pracuję mogą to potwierdzić 🙂 W trakcie miesięcznej współpracy mamy co najmniej 2 konsultacje – zwykle co 2 tygodnie, ale jeśli uznam, że trzeba je robić częściej to poinformuję Cię o tym. W trakcie takiej konsultacji oceniam czy wszystko idzie w dobrym kierunku, czy muszę coś zmienić w diecie lub Twoim treningu. Oczywiście, konsultacje nie są dodatkowo płatne, o to nie musisz się martwić. Po miesiącu podejmujesz decyzję czy chcesz kontynuować współpracę. Jeśli tak to ja przygotowuję dla Ciebie kolejną rozpiskę i cały schemat się powtarza.

Jaką dietę dostanę ?

Nie trzymam się stałego schematu. Jestem zdania, że nie ma jednej, skutecznej metody dla Wszystkich i plany dietetyczne układam na dwa sposoby. To ty decydujesz o tym, jaki rodzaj planu chcesz otrzymać. Oczywiście, w trakcie trwania współpracy wszystko może ulec zmianie.

Pierwszy rodzaj diety jest taki, w którym to sama możesz skomponować jadłospis. Dostaniesz ode mnie ilość poszczególnych makroskładników na posiłek, produkty z których możesz korzystać i ich ilość. Natomiast, drugi sposób to po prostu w pełni skomponowany jadłospis – posiłek po posiłku, dzień po dniu. Na początku wydawało mi się, że każdy będzie chciał ten pierwszy plan, bo lepiej samemu decydować o tym, co się je, ale jednak tak nie jest. Im dłużej pracuje i im więcej diet układam tym częściej widzę, że jednak skomponowany jadłospis jest przez Was bardziej pożądany. Ale to wszystko już zostawiam w Waszej kwestii ! Ja co najwyżej mogę doradzić 🙂

Czy pracujesz z osobami nieletnimi ?

To zależy… Jeśli masz 17 lat to uważam, że możesz już sama decydować o swoim odżywianiu i sposobie życia. W takim momencie nie ma najmniejszego problemu. Natomiast, jeśli zgłasza się do mnie dziewczyna w wieku 14 lat, wtedy zaczynam się już zastanawiać i zwykle taką współpracę podejmę tylko, jeśli będzie się to odbywało pod okiem opiekuna. Zdarzyła mi się już sytuacja, w której to mama zgłosiła się z prośbą o dietę dla córki czy syna – wtedy nie ma najmniejszego problemu i biorę się do pracy !

Mam alergię na gluten. Mogę liczyć na Twoją pomoc ?

Układam diety zarówno w alergii na gluten (celiakii), jak i nietolerancji laktozy, fruktozy i innych tego typu przypadłościach. Nie musisz mieć stwierdzonej nietolerancji, ale jeśli mi napiszesz, że nie chcesz mieć jakiegoś produktu w diecie, bo go po prostu nie lubisz to również wezmę to pod uwagę. O takich sprawach zawsze należy pisać w formularzu, który dostaniesz ode mnie już w pierwszym mailu. Pamiętajcie proszę, że nietolerancje i alergie są niesamowicie ważne w ułożeniu diety. Jeśli zapomnicie o czymś wspomnieć, a ja nie usunę tego z jadłospisu to mogę Wam szybciej zaszkodzić, niż pomóc.

Mam hashimoto. Ułożysz dla mnie dietę ?

Tak ! Niestety, tego typu schorzenia są teraz bardzo częste, ale ja też lubię pracę przy hashimoto, PSOS i innych tego typu chorobach. Tak, wiem, jestem dziwna, haha. Może napiszę, czego się nie podejmę i tak będzie łatwiej.

Nie pracuję z osobami, które chorują na nowotwory, poważne schorzenia wątroby, trzustki, płuc. Nie pracuję także z kobietami w ciąży. I oczywiście z osobami, które wiedzą, że są chore, ale nie są pod kontrolą lekarza albo bagatelizują moją prośbę o wizytę u lekarza. Dietetyk nie jest lekarzem… Ja nie mogę Was diagnozować i konsultować, od tego są specjaliści 🙂 A w kwestii różnych chorób najlepiej zapytać bezpośrednio czy możemy współpracować.

To ty układasz diety ?

Tak, nad wszystkimi planami siedzę osobiście. Robię je od początku do końca sama, dopasowując indywidualnie do konkretnej osoby. Nie mam od tego pracowników, ani programu, które automatycznie coś dopasowują. Pod tym względem jestem perfekcjonistką i każda dieta musi być idealna. Gdybym zrobiła coś na pół gwizdka albo przesyłała każdego taki sam plan to sumienie nie dałoby mi żyć. I na prawdę nie rozumiem tego, jak można robić diety „kopiuj-wklej”, bo doskonale wiem, że takim działaniem można bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Dlatego proszę, nie krzyczcie na mnie jak czekacie na plan trochę dłużej, haha 🙂

Czy można liczyć na jakiś darmowy jadłospis ?

Cały czas publikuję darmowe, tygodniowe jadłospisy na blogu – KLIK. I obiecuję, że będzie ich więcej w różnej kaloryce ! Doskonale wiem, że nie każdy może sobie pozwolić na współpracę z dietetykiem, dlatego je tworzę i będę tworzyła. Pamiętaj tylko, że nie jest to jadłospis z określoną liczbą makroskładników i nie są one dostosowane do niektórych chorób. Prawdopodobnie nie będę robiła takich jadłospisów dla hashimoto czy PSOS, bo tutaj wszystko trzeba dopasować indywidualnie do konkretnej osoby, a ja nie chcę mieć niczyjego zdrowia na sumieniu. To jadłospis, z którego możesz w pełni skorzystać lub zainspirować się nim.

——–

To chyba najczęściej pojawiające się pytania. Jeśli macie jeszcze jakiekolwiek pytania / wątpliwości to proszę, zostawcie je w komentarzach ! Tutaj jest mi zdecydowanie łatwiej odpowiadać, niż na wiadomości prywatne na Facebooku czy Instagramie.

Indywidualnie dopasowany plan dietetyczny zamówisz tutaj: wspolpraca.majlaa@gmail.com

About The Author: Roksana

Studentka dietetyki, z zamiłowaniem do blogowania, fotografii i mody. Uwielbia podróże. Kiedyś poleci do NY i przebiegnie wzdłuż rzeki Hudson - jedno z wielu marzeń. Wszystko co robi, robi na 200%, wkładając w to całe serducho. Mam nadzieję, że to zauważycie :)

Comments

7 − two =

 • Reply Ewka

  A powiedz czy mi patrzysz na wyniki badań ? Spotkałam sie już w tym, że analiza wyników badań jest dodatkowo platna… Tak było u mojego poprzedniego trenera, a ze nie chcialam płacić dodatkowo to miałam złą dietę, bo okazało się z czasem, że mam problemy z tarczycą. Zapłaciłam za 3 miesiace z gory i przez ten czas praktycznie nic nie schudłam..

  • Reply Roksana Środa

   Tak, badania są dla mnie bardzo ważne i na tej podstawie komponuje jadłospis. Oczywiście, nie biorę za to dodatkowych pieniędzy. Po prostu, nie wyobrażam sobie, że miałabym nie spojrzeć na badania. Jeśli ktoś mi ich nie prześle to tylko na własną odpowiedzialność 🙂

 • Reply Monika

  Mozesz opisać dokładnie Dziennik sumpelnentacje oraz co Ci daje i czy widzisz różnice? 🙂

  • Reply Roksana Środa

   Yy, dziennik suplementację ? 😊
   Jeśli chodzi o moja suplementację to jest już taki post na blogu.

 • Reply Justyna

  Chcialabym skonsultowac sie z Toba przed ulozeniem diety. Chodzi o badania, ktore powinnam wykonac. Gdzie sie zwrocic? Na maila? Czy takie konsultacje sa dodatkowo platne? Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − 13 =